איך מאתרים נזילות מים?

אז איך מאתרים נזילות מים? לפני הכל, את הנזילה ניתן לראות ויזואלית כמובן: עובש, טחב, רטיבות, לחות ועוד. אך לא תמיד נראים סממנים לעין ולוקח זמן לגלות שהיא קיימת בכלל. הסיבה שכל כך קשה לזהות סימני נזילה היא שצינורות המים נמצאים מתחת לרצפה או בתוך הקירות ואין דרך להגיע אליהם ובטח שלא לראות אותם. פעמים רבות הנזילה כל כך קטנה שהיא מתגלה רק לאחר קבלת חשבון המים וניתן להשוות שהחשבון עלה למרות שהשימוש במים בבית נותר שגרתי. במידה וגילתם בדך כזו או אחרת שיש נזילה בבית שלכם פנו מיד לאינסטלטור מקצועי לטיפול מיידי בבעיה.

ככה תאתרו את מקור הנזילה לבד

לפני שתתחילו לחפש בעצמכם את איתור הרטיבות כדי לחסוך זמן וכסף, דעו שאסור לכם להתעסק בצנרת המים ללא הסמכה מקצועית בדיוק כפי שאסור להתעסק בחשמל ללא תעודת חשמלאי מוסמך. איתור מקור הנזילה, או יותר נכון הבדיקה אם יש בכלל נזילה אפשר לעשות באמצעות סגירת כל הברזים בבית למשך כיממה ולהסתכל האם שעון המים הראה תזוזה או לא במהלך היממה. במידה וכן, סימן שיש נזילה בביתכם. את מקור הנזילה ניתן למצוא בבדיקה יסודית של כל קירות ורצפות הבית. אם זיהיתם במקום כלשהו טחב, רטיבות, עובש, כתם בגוון מצחין, קילופים ,שינוי צבע וכל דבר שלא קרה בגלל רשלנות שלכם אלה משהו טבעי שלא הבחנתם בו קודם לכן – סימן ששם שוכנת הנזילה. הסיבה לכך שקשה לאתר את הנזילה היא כיוון שבדרך כלל היא מתרחשת בעקבות בלאי הצינורות או החיבורים ואינם נפרצים במידי, אלא בתור טפטוף עדין שהצטבר מאחורי הקיר או מתחת לרצפה לאורך זמן. מקור נוסף לנזילה יכול להיות דוד השמש, כדאי לבדוק גם את הדוד. במידה ואיתרם שם נזילה הזמינו דודאי לטיפול בבעיה.

מה אם לא מצאתם את מקור הנזילה?

אם הייתם חיים במאה הקודמת כנראה שהייתם נאלצים לעזוב את ביתכם באופן זמני ולשפץ את כולו מחדש כדי לאתר ולטפל בבעית הנזילה. אך היום אין ממה לחשוש, לאיתור הנזילות, לתיקונן ולשאיבת המים יש מכשור מתקדם בו גם אנו משתמשים כדי לספק את הפתרונות המתקדמים ביותר ללא הוספת נזק לנכס שלכם.

איך אנחנו מאתרים את הנזילות?

נזילות בחללי עבודה, מגורים, עסקים ומפעלים, הם עניין חמקמק. לא תמיד קל לאתר את מקור הנזילה, גם כשיש לה ביטוי חיצוני ברור כמו כתמי רטיבות, סדקים בקירות והופעת טחב. לכן, אנחנו עושים שימוש במכשור המתקדם ביותר בתחום, כדי להעניק לכם שקט נפשי ולבצע את העבודה בצורה מקצועית ומקיפה. במידה ואין אפשרות לאתר את הנזילה באמצעים לא-פולשניים, אנחנו משתמשים ב:

  • מצלמה תרמית
  • מכשיר שמע ומגביר קול
  • החדרת סיבים אופטיים
  • החדרת תרכובת גז

כל אמצעי כזה מאפשר לנו לקבל תמונת מצב מדויקת ומקיפה ולהגיש לכם הצעת מחיר מסודרת הכוללת תיקון מקור הנזילה ושיקום בהמשך לכך, במינימום הזמן האפשרי ועם ביצוע איכותי ומוקפד.

בחירת המכשירים

שימוש במכשירים שונים נועד למטרות שונות וכך גם מחיר השימוש בהם משתנה. לכן לא כדאי להגות ציפיות בדרך לביצוע הבדיקה באמצעות מכשירים כיוון שרק האינסטלטור בשטח קובע באיזה מכשיר להשתמש אם בכלל. האינסטלטורים המנוסים שלנו יודעים איך לבצע את הבדיקה בצורה המוקפדת והבטוחה ביותר עם כל העזרים המתקדמים ביותר.

כדאי לדעת 

  • בהרבה מקרים איתור נזילה יכול לכלול גם ביקור של אינסטלטור אצל השכנים. כדאי לתאם מראש שעה נוחה גם עבור השכנים בהזמנת האינסטלטור לביתכם.
  • לא את כל הבדיקות ניתן לכסות עם אמצעים טכנולוגיים. לעיתים יהיה צורך לפרק מספר מצומצם של מרצפות כדי לאבחן את הבעיה.
  • העבודה מול מאתר נזילות, מול אינסטלטור ומול שואבים יכולה להיות מסובכת בגל חוסר סנכרון, פנו אלינו – כחברה מנוסה אשר יודעת לספק את כל השירותים ללא צורך במיקור חוץ תקבלו את הפתרון המקצועי והיעיל ביותר תוך זמן קצר, בשקיפות ובאחריות.
  • אם בחרתם במאתר נזילות חיצוני, סכמו עם בעל המקצוע שבמידה ואינו מצליח לאתר את הנזילה תשלמו לו דמי ביקור בסכום סביר של 150-500 ש"ח בהתאם לאורך שעות העבודה והזמן בו הוא הגיע אליכם.
  • אנו מתחייבים לעבוד מולכם בשקיפות מלאה וזה כולל דוחות מסודרים שאנו מגישים לכם בביצוע הפרויקט איתם תוכלו לפנות לביטוח הדירה במידה ויש לכם ולקבל החזר מלא או חלקי על ההוצאות

עדיין לא הבנתם איך מאתרים נזילות מים? מוזמנים לפנות אלינו!

לייעוץ ממוקד ונכון עם המומחים שלנו, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

Call Now Buttonלהצעת מחיר התקשרו דילוג לתוכן