איתור נזילות

רטיבות בקירות או מתחת לרצפה עלולה לגרום לצרות רציניות ונזקים של ממש למבנה כולו ולתשתיות בדירה שלכם לצד סיכונים תברואתיים הנגרמים מעובש. הצרה היא שלא תמיד קל לזהות שיש נזילה בזמן ואחרי שמזהים זה לא פשוט לאתר את מיקום הנזילה. החדשות הטובות הן שאם בעבר איתור נזילות הצריך שבירה של קירות ורצפות כיום יש טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לעשות זאת בקלות רבה יותר.

כיצד מזהים נזילה בדירה?

הבעיה עם נזילות היא שלא תמיד מזהים אותן בזמן. לכן חשוב להכיר את הסימנים שמעידים על התפתחותה של נזילה, כגון סימני עובש בקירות, קילופים וטפטופים מהקירות או מהתקרה והצטברות אבקה לבנה ברצפה. כדי לוודא שאכן יש נזילה, מוטב לבצע את הבדיקות הבאות עוד לפני שמאתר הנזילות מגיע:

  • בדקו שמקור הנזילה הוא לא מהדוד. דודים אחראים ללא מעט נזילות, ובמקרה זה בעל המקצוע שיש להזמין הוא טכנאי דודים.
  • בדקו שמקור הנזילה הוא לא מהניאגרה לאסלה. אם אתם סוגרים את הניאגרה ושעון המים מפסיק להסתובב אינסטלטור יוכל לטפל בבעיה ואין צורך באיתור נזילות.
  • לפני השינה סגרו את כל הברזים בבית (כולל ברז הניאגרה) ובבוקר בדקו אם מונה המים זז. במידה וכן, כנראה שיש לכם נזילה.

איתור נזילות – כך זה מתבצע

כאמור, הדבר הראשון שיש לעשות כאשר מבינים שיש נזילה בבית היא איתור מקור הנזילה, תהליך שנעשה על ידי בעל מקצוע. ראשית כל יש להבין מהי המערכת ה"אחראית" לנזילה: האם זו מערכת אספקת המים, מערכת ההסקה או מערכת הביוב. לאחר שהבנו איזו מערכת גרמה להצפה, מתחילה עבודה האיתור עצמה. אם בעבר איתור נזילות מים הצריך שבירה של קירות והרמת רצפות, היום ניתן לעשות זאת באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. ישנן שלוש שיטות עיקריות לאיתור נזילות:

  • מצלמה טרמית

איתור נזילות במצלמה טרמית המזהה טמפרטורה חריגה. בשיטה זו יש לחמם את המים בצנרת כך שבמיקום הנזילה ינזלו מים חמים, אותם תאתר המצלמה התרמית באמצעות זיהוי הפרשי הטמפרטורות. שיטה זו מתאימה לפנים הבית, בגלל הטווח הקצר יחסית של המצלמה התרמית.

  • חיישן גז

בשיטה זו מרוקנים את הצנרת במים ומחדירים לתוכה גז חנקן. לאחר מכן באמצעות חיישן גז מאתרים את מיקום הנזילה, שכן בנקודה זו יש דליפה של הגז. שיטה זו מתאימה לחצרות ומחוץ לבית.

  • מכשיר אקוסטי

מכשיר המזהה גלי קול ובאמצעות מאתר את מיקום הנזילה. מכשיר זה יהיה יעיל בעיקר כשמדובר בנזילה משמעותית, אך יתקשה לאתר נזילות חלשות שלא משמיעות הרבה רעש.

Dryfloor תאתר לכם את הנזילה ותשקם את נזקי המים חברת Dryfloor מתמחה באיתור נזילות, ייבוש תת רצפתי, קירות רטובים ורטיבות כלואה ושיקום נזקי מים. בזכות שילוב יוצא מן הכלל של כוח אדם מיומן ומקצועי, הטכנולוגיה המתקדמת בשוק וסטנדרט שירות גבוה, Dryfloor מיצבה את עצמה כאחת החברות המובילות בשוק לאיתור נזילות והתמודדות עם נזקי מים.

לייעוץ ממוקד ונכון עם המומחים שלנו, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

Call Now Buttonלהצעת מחיר התקשרו דילוג לתוכן