איתור נזילות במצלמה טרמית

רטיבות בקיר הפנימי עלולה להיגרם ממספר סיבות, כאשר הנפוצה שבהן היא פיצוץ בצנרת המים. במידה וזיהיתם רטיבות בקירות, חשוב לטפל בכך בהקדם האפשרי כדי למנוע נזק ארוך טווח לתשתיות ולמבנה ובכך למנוע ירידת ערך משמעותית בדירה. בכדי לעשות זאת השלב הראשון הוא לאתר את מקור הנזילה, ולשם כך יש להיעזר במאתר נזילות מקצועי.

איך יודעים שנוצרה נזילה בקיר?

לפעמים יש לנו נזילה בבית ואנחנו בכלל לא יודעים על כך. בדרך כלל קיימים סימפטומים לנזילות בצנרת, ככל שהנזילה משמעותית יותר כך קשה יותר לפספס את הסימפטומים. חשוב להכיר את הסימנים המעידים על נזילה כדי להתמודד עימה ועם נזקיה בהקדם:

  • סימני מים ולחות גדולים בקירות. נציין שלא כל סימני לחות מעידים על נזילה, ונזילה יכולה להתפתח גם בחדרים עם לחות גבוהה שלא מקבלים אוורור מספק (כגון חדרי מקלחת).
  • טפטופים מהקירות או התקרה
  • קילופים בקירות
  • צבע שמתנפח
  • חשבון מים גדול באופן חריג

איתור נזילות מים

לאחר שזיהינו שיש נזילה בבית, השלב הבא הוא לאתר את מיקומה המדויק של הנזילה. תחילה יבדוק מאתר הנזילות אם הרטיבות נגרמה בשל איטום לקוי, ומה שיכול להעיד על כך זה סדקים בחיבורים בין הקירות לתקרה ובין הקירות. במידה ואין בעיה באיטום, יש צורך בשימוש בכלים מתקדמים לאיתור הנזילה.

כדי לאתר נזילה בצנרת, יש להשתמש במצלמה טרמית וזאת כדי לאתר את מיקום הנזילה המדויק, עומקה וגודלה. איתור נזילות במצלמה טרמית מסייעת להבין אם מדובר בפיצוץ הצנרת המים או בפיצוץ במערכת הביוב של הדירה או הבניין כולו.

במידה ומקור הנזילה הוא מקו הביוב, יש לבצע צילום קו ביוב כדי לאתר את המיקום המדויק של הנזילה בקו הביוב.

רטיבות בקיר פנימי – כך מטפלים בה

לאחר שאותר מיקום הנזילה יש לטפל בה ובנזקי המים. במידה ומדובר בפיצוץ בצנרת המים, בדרך כלל מקורה קרוב לקיר האמבטיה. יש להוציא את האריחים מהקיר או את הבלטות בתוכן עובר המקטע התקול ולהחליף את הצנרת הבעייתית בצנרת פלסטיק. לאחר מכן יש לרצף את הקיר מחדש.

איתור רטיבות בקיר הפנימי – כמה זה עולה?

מחירו של איתור רטיבות תלוי באמצעי הטכנולוגי בו משתמשים לאיתור הנזילה ואם המחיר כולל גם תיקון. מחיר איתור רטיבות באמצעות סריקה ויזואלית של האיטום ותיקון בעיה קלה נע בין 500 ל-800 ש"ח, בעוד איתור נזילה במצלמה טרמית או רובוט יעלה בין 1,500 ל-2,000 ש"ח. כאשר העבודה כוללת תיקון של בעיה מורכבת, המחיר עלול להתייקר משמעותית.

איתור נזילות, שיקום נזקי מים וייבוש תת רצפתי

Dryfloor היא החברה המובילה בישראל לאיתור נזילות והתמודדות עם נזקי מים. עם מעל ל-25 שנות ניסיון והציוד המתקדם ביותר בשוק, Dryfloor מבטיחה שירות מהיר ומקצועי במחירי רצפה ללא פירוק ושבירת רצפות ועם דו"ח מפורט על הממצאים שיסייע לכם מול הביטוח ובמכירת הדירה. החברה פועלת בפריסה ארצית ובזמינות גבוהה.

לייעוץ ממוקד ונכון עם המומחים שלנו, אנא השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

Call Now Buttonלהצעת מחיר התקשרו דילוג לתוכן